• Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • Tatrzański Klub Narciarski

  Tatra Team
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Wspierają Nas

Należymy do

Aktualności

 • Domyślny
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
 • Wyniki zawodów - pobierz.

  Dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy zwycięzcą :)

  Zobacz
 • Informujemy, że w ramach ogólnopolskiego programu KLUB, we wrześniu 2016r TKN Tatra Team uzyskał dofinansowanie z MSiT na prowadzenie treningów z młodymi zawodnikami naszego klubu. Kupiliśmy sześć zestawów nartorolek do stylu klasycznego, które umożliwiają specjalistyczny trening w okresie bezśnieżnym. Po wstępnym szkoleniu, nasi zawodnicy będą mieli okazją na wykorzystywanie tego sprzętu w trakcie przygotowań do kolejnych sezonów.

  Zobacz
 • Puchar Pilska zawsze stawia przed zawodnikami wysokie wymagania, nie inaczej było w tym roku -podczas 16 edycji tych zawodów.

  Pomimo niewielkiej ilości śniegu, wyścig był długi, liczne manewry techniczno-sprzętowe weryfikowały umiejętności sportowe i obsługę sprzętu.

  Na liczącej 20 km (+1980) trasie wygrali : JozefHlavco i Jakub Sarnik przed Jurajem Lastikiem i Lukasem Trizną, a na trzecim miejscu Jacek Żebracki i Kubą Przystasiem. Pierwszymi paniami na mecie były Ania Figura z naszą klubowiczką - Magdą Kozielską!


  Na trasie krótszej - 10km (+900) po raz kolejny super pokazali się kadeci z naszego Klubu, którzy po raz drugi w tym sezonie obstawili całe podium , a kadetki: Hela Rząsa 2m. i Hanką Marusarz 1m. dzielnie walcząc przez cały wyścig, tym razem zamieniły się miejscami na mecie.

   

  Tekst i foto Szymon Sawicki

  Zobacz
 • Franek Rząsa 7 kadetem Mistrzostw Europy, Krzysiek Wojciechowski 17 - BRAWO CHŁOPAKI !!!

  Pełne wyniki można podejrzeć tu: https://www.mso-chrono.ch

  Zobacz
 • Już za trzy tygodnie, w sobotę 17 sierpnia o 4 rano, wystartują uczestnicy  pierwszego Biegu Ultra Granią Tatr. Będzie to prawdopodobnie najbardziej wymagający bieg górski w Polsce. Trasa prowadząca z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy, Schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką kończy się w Kuźnicach, co daje dystans 70km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Dobremu turyście trasa ta zajmuje 2-3 dni, biegacze będą mieli na jej pokonanie zaledwie 17 godzin?

  Zobacz
 • Podczas wyprawy w Himalaje w składzie: Andrzej i Grzesiek Bargiel, Darek Załuski i Marcin Kin. Nasz klubowy kolega - Jędrek zdobył wierzchołek centralny Shishapangmy - 8013m. np. Mało tego, że wszedł to jeszcze zjechał na nartach!!!! Brawo Jędrek!!! Brawa też dla reszty ekipy, która wspierała Andrzeja!

  Więcej info tutaj

  www.andrzejbargiel.com 

  Zobacz
 • Poniżej krótka relacja Bartka Korzeniowskiego, naszego zawodnika na Pierra Mencie 2013

  Pierra Menta

  Kilka liczb i faktów
  Wielkie podziękowania dla Ani!!!! oraz wszystkich osób z którymi maiłem przyjemność spędzenia tych kilu dni na przepięknych zawodach.

  Zobacz

Artykuły

Już za trzy tygodnie, w sobotę 17 sierpnia o 4 rano, wystartują uczestnicy  pierwszego Biegu Ultra Granią Tatr. Będzie to prawdopodobnie najbardziej wymagający bieg górski w Polsce. Trasa prowadząca z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy, Schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką kończy się w Kuźnicach, co daje dystans 70km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Dobremu turyście trasa ta zajmuje 2-3 dni, biegacze będą mieli na jej pokonanie zaledwie 17 godzin?

Chętnych zawodników jednak nie brakuje. Lista startowa zapełniła się w 6 minut i nie ma na niej przypadkowych osób. Żeby wziąć udział w zawodach trzeba było wcześniej ukończyć co najmniej jeden, 25 kilometrowy bieg górski, ale większość osób ma na swoim koncie przynajmniej kilka maratonów i biegów na ultra dystansach. Rekordzistą jest Hiszpan Salvador Calvo, który zwyciężał w takich biegach jak Racing The Planet w Australii (250km), Ultra Trail Chismes Dolpo-Annapurna w Nepalu (380km) czy zajął II miejsce w Tor des Geant w Alpach (336km)

Rywalizacja

Na starcie zobaczymy także najlepszych Polaków: Marcina Świerca (Mistrz Polski serii Skyrunning) i Piotrka Hercoga (15-ty zawodnik UTMB) - rekordzistów trasy Rzeźnika, Józefa Pawlicę (Mistrza Europy Juniorów serii Ultra Skyrunning), Piotrka Karolczaka (zwycięzcę I Maratonu Gór Stołowych), Rafała Gaczyńskiego (II zawodnika 40km trasy Trans d?Havet), Michała Kiełbasińskiego (zwycięzcę 235km Biegu 7 Szczytów), Lucjana Chorążego (IV w Maratonie Karkonoskim) czy Kubę Wolskiego (IV w Biegu 7 Dolin). Swój start zapowiedzieli ponadto biegacze z Węgier, Słowacji i Wielkiej Brytanii.

Równie ciekawie może przedstawiać się rywalizacja wśród pań, choć z powodu kontuzji nie zobaczymy niestety Ani Celińskiej. Ale z trasą zmierzą się Magda Łączak (najszybsza w Ultra Mallorca na 108km), Sabina Giełzak (najlepszy czas Rzeźnika w zespole kobiecym), Słowaczka Petra Muckova (II kobieta Malofatranska Stovka na 108km), Kasia Zając (najszybsza w Zugspitz Supertrail) czy Anna Figura, najlepsza polska ski-alpinistka. W sumie na trasie zobaczymy 250 zawodników z pięciu krajów


Kibicować może każdy !

Najszybsi biegacze spodziewani są w Kuźnicach około godziny 15 - 16 i aż do wieczora będziemy witać najwytrwalszych na mecie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania nie tylko na finiszu, ale także na szlakach i przy schroniskach. Na Ornaku zawodników spodziewamy się między 8 a 11 rano, a w Murowańcu między 11 a 15.


Do zobaczenia w Tatrach!

Organizatorem Biegu jest TKN Tatra Team z Zakopanego, przy wsparciu TOPR i UKA.

Partnerem strategicznym zawodów jest LOTTO, zawody wspiera także firma Eutelsat, koszulki dla uczestników przygotowała firma Salomon, chusty pamiątkowe The Original Buff, a energię na trasie zapewnia zawodnikom Piekarnia Gałuszka z Żywca i producent odżywek dla sportowców- firma Enervit. Ponadto wspierają nas Trail.pl, Lider Animator, Fundacja Kukuczki, wolontariusze Z Biegiem Natury a honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Zakopane Pan Janusz Majcher.
Relację na żywo zapewni Bieganie.pl